| Produkt | |
|---|---|
| Druvsort | Sauvignon Blanc |
| Vintage | 2025 |
| Antal | 750 ml |
| Alkoholhalt | 12% |
| Land | Österrike |
| A. P. Antal | LN1709/26 |
| Uppgifter om näringsinnehåll | Per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 300kJ / 72kcal |
| Kolhydrater | 1,3g |
| - därav socker | 0,5g |
| Innehåller små mängder av: Fett, mättade fettsyror, protein och salt | |
| Ingredienser: ( = BIO ) |
|---|
| , VindruvorStabilisatorer: , Carboxymethyl-cellulose E466Surhetsreglerande medel: Antioxidanter: , kaliummetabisulfit E224; |
| Allergener |
|---|
| Tryck |
|---|
|
Weingut Kauderer Stoitzendorf 11 3730 Stoitzendorf Österrike |